CHOVATEĽSKÁ STANICA TIBETSKÝCH TERIÉROV „TIBET-CHAN“

Nachádzame sa na západnom Slovensku v Nitre, v prekrásnom meste pod Zoborom, 80 kilometrov od hlavného mesta Slovenska Bratislavy. Máme to šťastie a bývame v rodinnom dome na nábreží rieky Nitry, doslova v lone prírody. Takže okolo nás je samá zeleň a voda, preto máme dostatok pohybu nielen na záhrade ale aj všade naokolo.

Od roku 1993 sme mali spolu s manželom chránený názov chovateľskej stanice „Moden“ registrovanú v Národnom registri. Odchovali sme pod týmto názvom 4 vrhy. V čase, keď sa v roku 1995 musel po prechode do Medzinárodného registra zmeniť názov, už bohužiaľ  môj manžel nežil, a tak jediným vlastníkom  chovateľskej stanice „Tibet-Chan“ som ja.

Do dnešného dňa som celkovo odchovala 14 vrhov. Zakladateľkou sa stala čierna sučka Fei-Ling Ananda z českého chovu. Napriek tomu, že Lina ( jedno z jej mnohých domácich mien) je veľmi elegantná suka s výborným typom a pohybom, nezískala pre moje malé skúsenosti väčšie tituly. Našťastie neustále štúdium a pozorovanie skúsených chovateľov a vystavovateľov prinieslo svoje úspechy. Dnes som už s vlastnými odchovmi získala veľa titulov CH a ICH. Dokonca mám v súčastnosti už svoju tretiu generáciu TT.  Jej predstaviteľka, 10-mesačná sučka menom Khaloa Tibet-Chan, hneď na prvej výstave získala tituly V1, CAJC, Klubový víťaz mladých a to najcennejšie – 3. miesto Junior BIS.

                                                                                                                                                     MVDr Monika Brezová